piątek, 26 września 2014

Podsumowanie

                                    Hej!
             Dzisiaj postanowiłam podsumować moją pierwszą operację wydłużania nogi aparatem TSF.
             Niestety czeka mnie kolejna, pewnie w przyszłym roku, ponieważ znów mam skrócenie o 3,5 cm. Ale wiem już na czym to polega i nie boję się. :)
            Dość dużo pisałam o pierwszych chwilach po operacji, czy bolało i jak się czułam, ale bardzo mało o tym jak było miesiąc, dwa miesiące i później po założeniu aparatu.
            Noga nie bolała mnie zupełnie już po około miesiącu i wtedy właśnie zaczęłam próbować chodzić bez kul. Niestety przeszkodziła mi w tym kość, która pękła. :( Mięsień całkowicie się odbudował po około trzech miesiącach.
Wtedy mogłam już całkowicie normalnie ruszać nogą, oczywiście poza zginaniem :( Na to potrzeba dużo czasu... Jestem już rok po operacji i nadal nie zginam nogi do końca, zostało mi co prawda jakieś 5 stopni :), jednak to też trochę przeszkadza w siadaniu na zgiętych nogach, ale da się żyć :)
Pozostaje jeszcze biodro... Na początku po zdjęciu aparatu nie rozumiałam, dlaczego pan doktor mówił, żebym rehabilitowała również biodro, ale teraz przekonałam się, że i ono trochę ucierpiało. A konkretnie nie mogę go "wyginać" tak mocno jak u lewej nogi, ale z czasem na pewno się rozćwiczy... Powolutku, ale jednak :) 
                Czy jestem zadowolona z efektu? I tak i nie... Tak, ponieważ gdyby nie ta operacja nogę miałabym krótszą o 8,5 cm, a nie przez to, że lekarz nie dokońca pilnował mojej nogi w trakcie wydłużania i jest trochę krzywa :(

Pokażę wam jeszcze zdjęcia:
 
Doba po operacji:


 Około miesiąc po operacji:


  Tydzień po zdjęciu aparatu:


 Teraz:

         

2 komentarze:

  1. Witam serdecznie,
    Mam mnóstwo pytań w związku z wydłużaniem, ramą TSF. Czy mógłbym prosić o adres e-mail lub kontakt do mnie. Mój adres to: r.p.wieczorek@gmail.com
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Hej,ja również miałam na nodze ramę TSF i jeżeli chcesz to mogę odpowiedzieć na Twoje pytania. Jeżeli jesteś zainteresowany to skontaktuj się ze mną. Mój adres to: angelikawydra1@wp.pl. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń